Obóz młodzieżowy | Radość, Przygoda, Sztuka

Obóz młodzieżowy 13+

Radość, Przygoda, Sztuka

30.07 - 08.08.2018 (10 dni)

Taraska k. Sulejowa

WARSZTATY TEATRALNE

to zaproszenie do przygody z teatrem, aby odkryć radość płynącą z bycia aktorem/kreatorem. Aby odkryć radość płynącą z ruchowego i słownego dialogu z sobą i z innymi uczestnikami.

Na warsztatach teatralnych będziemy m.in. :

 • improwizować i bawić się rytmami
 • odkrywać własne możliwości twórcze
 • pracować z oddechem i uruchamiać głos
 • uczyć się pieśni ludowych
 • pracować nad odwagą w celu wystąpienia przed grupą i widzem
 • budować etiudy
 • tworzyć spektakl teatralny

Grażyna Tabor
prowadząca

pedagog, reżyser teatru, założycielka Teatru Tetraedr, trenerką i coach performer. Zrealizowała ok 35 spektakli teatralnych i jest uczestniczką wielu międzynarodowych projektów zarówno teatralnych jak i muzycznych. Współpracowała m.in. z Akademią Muzyczną w Reimscheid, Jackiem Ostaszewskim, Drevo, Ovo, Jackiem Hałasem, Teatrem Kana, Teatrem Brama, A3 Teatrem. Liderka i realizatorka wielu projektów artystycznych. Stypendystka MKiDN w dziedzinie "Teatr" w 2012r. Otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Raciborza w dziedzinie "Teatr" oraz nagrodę "Mieszko" Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury.

WARSZTATY PLASTYCZNO-RUCHOWE

prowadzone autorską metodą dance&image®, która łączy ruch i taniec spontaniczny z rysowaniem i malowaniem intuicyjnym.

W ramach warsztatu będziemy m.in..:

 • budować kontakt z ciałem
 • trenować uważność - świadomą obecność
 • wyzwalać własną ekspresje ruchową
 • otwierać się na własną indywidualność
 • budować wrażliwość poprzez obcowanie z twórczością swoją oraz innych uczestników
 • tworzyć niepowtarzalne obrazy i rysunki.

Violetta Larysz-Wołek
prowadząca

Arteterapeuta, Terapeuta Tańcem i Ruchem, Akredytowana Terapeutka The Journey®, Praktyk Matrix Energetics®, Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Stacjonuje w Raciborzu i jest założycielką Pracowni EVOLUTIO Przestrzeni Przyjaznej Rozwojowi gdzie prowadzi m.in.. autorskie warsztaty rozwojowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 
PRZYGODA-PASJA-RUCH

To połączenie sportu, Integracji Sensorycznej, gier rozwojowych i zajęć w terenie.

Zabawy, podczas których będziemy odkrywać własne zasoby, budować relacje i zdobywać wiedzę o samym sobie.

Na warsztatach będziemy:

 • bawić się i ćwiczyć
 • poznawać swoje silne strony
 • brać udział w podchodach i grach terenowych
 • rozpoznawać nasze zmysły i rozmawiać o tym
 • wspólnie z grupą współtworzyć aktywność, aby pobudzać inicjatywę uczestników
 • budować relację z grupą i otaczającą przyrodą

Prowadzący:

Izabela Ogorzałek

terapeutka Gestalt, terapeutka Integracji Sensorycznej, mgr rehabilitacji ruchowej. Od wielu lat związana z tańcem ( ukończyła roczny kurs terapii tańcem). W swojej pracy zwraca szczególna uwagę na procesy zachodzące w ciele i towarzyszące temu emocje. Wraz z mężem od ponad 20 lat prowadzi szkołę narciarską i żeglarską.

Marek Ogorzałek

trener nauczyciel pasjonat. Założyciel szkoły carvingu "www.szkolacarvingu.pl" w której od wielu lat prowadzi szkolenia narciarskie i żeglarskie. Autor wielu publikacji oraz książki na temat carvingu. W swojej pracy zwraca uwagę na uważność i świadomość ruchu oraz tego, co nas otacza. Zawsze w 100% przy uczniu.

Wspólnie prowadzą ośrodek Jasienica10.

Taraska k. Sulejowa

Dzięki niepowtarzalnemu klimatowi Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, oraz bliskim sąsiedztwie rzeki Pilicy i Czarnej to doskonałe miejsce na wypoczynek i idealne na udział w warsztatach w rozwoju osobistym.

pokoje 4-os z łazienkami

5 zdrowych posiłków dziennie (możliwość kuchni bezglutenowej lub bez laktozy)

1590 zł + transport własny lub BUS z Raciborza lub Bielska

ORGANIZATOR: Szkoła Carvingu - www.szkolacarvingu.pl

Izabela Ogorzałek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 600 080 074

Violetta Larysz-Wołek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 601 949 906