Największe zmiany w technice jazdy zachodziły na przełomie wieków.

Carving rozpoczął się końcem lat dziewięćdziesiątych, a w pełni przyją się w pierwszych latach dwudziestego wieku. Ogólnie jest już techniką ukształtowana i ogólnie akceptowaną.

Rozwój techniki można prześledzić w kolejnych jej opracowaniach. Technika carvingowa, z użyciem nart mocno taliowanych, sprawdziła się na każdym poziomie zaawansowania narciarskiego.

Dla dzieci, narciarzy początkujących, narciarzy dobrze jeżdzących i zawodników. Jest nową, łatwą i skuteczną techniką jazdy na nartach.

Obecnie pracujemy nad nowymi, bardziej dostępnymi sposobami uczenia, opartymi na nowych, bardziej swobodnych, warunkach współpracy nauczyciela i ucznia. Carvingowa metodyka, to przełom w uczeniu nie tylko narciarstwa

Marek Ogorzałek