Kursy Kadrowe

Kursy kadrowe organizowane są wspólnie ze szkołą narciarską „Stanisławski”

Terminy kursów 17 - 22 grudnia 2017 – Szczyrk
26 - 31 grudnia 2017 – Szczyrk

Kurs Demonstratora jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i "osłuchanie" z fachowym słownictwem narciarskim.

Kurs Kwalifikacyjny jest przeznaczony dla młodzieży która ukończyła 16 lat. Celem kursu jest przygotowanie kandydatów na kurs Pomocnik Instruktora PZN INSTRUKTORA SITN) oraz zapoznanie uczestników kursu z podstawowymi wiadomościami niezbędnymi każdemu narciarzowi.

Pomocnik Instruktora PZN/Instruktor SITN jest etapem w uzyskiwaniu pełnych uprawnień instruktorskich. Rozpoczęcie kształcenia na tym poziomie wymaga zaliczenia na odpowiednim poziomie testu sprawnościowego - slalomu giganta (podczas Zawodów Regionalnych). Osoby, które zaliczyły poziom "0" mają obowiązek zaliczyć Zawody Regionalne na co najmniej 6 pkt. w skali 10-punktowej. Osoby rozpoczynające naukę na poziomie "1" bez wcześniejszego zaliczenia egzaminów na poziomie "0", muszą zdobyć na Zawodach Regionalnych co najmniej 8 pkt. Należy mieć ukończone 16 lat w roku, w którym odbywa się I część kursu na stopień Pomocnika
Instruktora PZN/ Instruktora SITN i 17 w przypadku II części kursu.

Cena kursu

• kurs kwalifikacyjny – 550 zł,
  • Pomocnik Instruktora PZN (cz. techniczna) = Instruktor SITN – 550 zł,
  • Pomocnik Instruktora PZN (cz. metodyczno-sportowa) = Instruktor SITN – 550 zł,
  • kurs Demonstratora – 450 zł.

Cena obejmuje:

szkolenie na śniegu, wykłady

Dodatkowe koszty:

40 zł – opłata licencyjna dla SITN – po zdanym egzaminie kończącym każdy etap kursu,
30 zł – indeks.

Koszt wyciągów, zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.

Koszt karnetu na 6 dni w ośrodkach SON i COS w Szczyrku wynosi maksymalnie 405 zł. Przy spełnieniu warunków karty GOPASS cena jest niższa.

Cennik: http://www.szczyrkowski.pl/cenniki/cennik201718/. Polecamy wcześniejszy zakup on-line.

Pomagamy przy wynajmowaniu noclegów na kwaterze prywatnej (ok. 30 zł/doba).

Wskazany zakup materiałów szkoleniowych:

Program Nauczania Narciarstwa Zjazdowego PZN (+DVD) – 70 zł,
Program Nauczania narciarstwa Zjazdowego Dzieci – 70 zł,
Bezpieczeństwo w górach – 25 zł,
Narciarstwo na poziomie (Ron LeMaster) – 60 zł,
Narty 2 (Zbigniew Stanisławski) – 30 zł.

Zajęcia na kursie:

O godzinie i miejscu pierwszego spotkania informujemy w przeddzień rozpoczęcia kursu; W dniu pierwszego spotkania należy być przygotowanym do jazdy na nartach i posiadać karnet na wyciąg.

Zajęcia na śniegu codziennie przez 6 dni od 9.00 do 13.00.
Dwa popołudnia w godzinach 14.00 – 17.00 przeznaczone na wykłady i egzamin pisemny.
W ostatnim dniu egzamin praktyczny na śniegu.
Zajęcia na śniegu prowadzone są na trasie FIS na stokach Skrzycznego, na Małym Skrzycznem lub w innych miejscach na terenie Beskidu Śląskiego.

Podanie danych osobowych

• nazwisko, imię,
  • adres (ulica/nr, miejscowość, kod),
  • data i miejsce urodzenia,
  • imię ojca,
  • telefon.

więcej informacji pod telefonem 608 554 058

Rezerwacja miejsca na kursie Dokonanie wpłaty najpóźniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu:
zaliczki w wysokości 100 zł lub pełnej wpłaty. W wypadku zaliczki pozostałą część opłaty należy uregulować w pierwszym dniu kursu.

Rezerwacja noclegu
Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu na kwaterze prywatnej w pobliżu wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne. Telefon kontaktowy: 33 819 49 53; 504 985 840.
Kurs może być odwołany z powodu braku śniegu.Następuje wtedy 100% zwrot wpłaty.
Rezygnacja z kursu lub noclegu co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem kursu jest równoznaczna ze zwrotem zaliczki lub wpłaty. W okresie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem kursu zaliczka nie jest zwracana.

Dane do przelewu Maria Stanisławska, 97 1140 2004 0000 3902 3841 6804